בוררויות וגישור

יישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות

במקרים רבים, העצה היעילה ביותר ללקוח, היא לפנות לפתרון הסכסוך בדרכים אלטרנטיביות, במקום פנייה לבית המשפט. כך, הסכסוך ייפתר מהר יותר, באווירה נעימה, ועם חסכון בעלויות, לעומת ניהול ההליך בבית המשפט.

אנו מייצגים ומלווים את לקוחותינו, במסגרת הליכי יישוב סכסוכים אלטרנטיביים, גישור ובוררויות, בתחומים מגוונים, בפני כלל הערכאות והגופים.

 

לעו"ד דגני ניסיון רב ומומחיות ייחודית בכל הנוגע להליכי גישור ובוררות, בין כבוררת ומגשרת ובין כמייצגת, במאות הליכי גישור ובוררות. עו"ד דגני, גם ממונה כבוררת בתיקים שונים מטעם המוסד לבוררויות של התנועה הקיבוצית.

 

כמגשרת, נירה מסייעת לצדדים ליישב סכסוכים ומחלוקות באמצעות גישור בהליך קצר, יעיל וממוקד, באווירה נעימה ולא פורמאלית, במשרדנו או במקום אחר לנוחיות הצדדים, בעלות מבוקרת ומוסמכת מראש, הנמוכה בהרבה מעלות הליך בבית המשפט.

 

 

עורכי הדין במשרדנו, מעניקים ללקוחותינו מענה משפטי כולל, בסכסוכים שונים, הכוללים בין היתר:

  • סכסוכים אישיים ומשפחתיים (ירושה, ממון וגירושין)

במסגרת המשפחתית לפעמים מתעוררים אתגרים, סכסוכים משפחתיים ומחלוקות. הגישה המנחה אותנו היא לפעול ביצירתיות, במחשבה על העתיד. וכך לסייע ללקוחותינו להגיע לפתרון התפור למידותיהם, מתוך דאגה לשלמות התא המשפחתי.

  • עסקיים

לעתים במסגרת ההתנהלות העסקית השוטפת היחסים עולים על שרטון או שמתגלות מחלוקות בהתנהלות עם שותפים עסקיים, לקוחות, עובדים או סכסוכים. אלה, עשויים לפגע בארגון ו/או בסביבה העסקית. גישור יעזור לצדדים לפתור את המחלוקות שלהם. לפתור את הסכסוך ולעתים, אפילו להמשיך את הפעילות העסקית בפתרון יצירתי, לרווחת הצדדים.

  • סכסוכים בין האגודה השיתופית לחבריה

חברי הקיבוץ חיים יחד ופועלים במסגרות שונות, עסקיות, קהילתיות, ומפעלים קיבוציים. לעתים מתגלים סכסוכים בין בעלי תפקיד לחברי הקהילה, החברים לבין עצמם, עוזבי הקיבוץ לקיבוץ ועוד. גישור רגיש יסייע לפתור את המחלוקות ולאפשר המשך חיים קהילתיים משותפים.

 

  • מהי בוררות?

במסגרת הליך בוררות, הצדדים מנהלים את הדיון מול בורר שהוא מעיין שופט. הצדדים מגישים כתבי טענות, ומסמכים נוספים, לפי דרישת הבורר. מתקיימות ישיבות הוכחות/חקירות. ובסופו של ההליך, ניתן פסק בורר מנומק שמחייב את הצדדים. בעת הצורך, ניתן לערער על פסק הבורר לפי הסכם הבוררות שנחתם בין הצדדים, ולפי החוק.

 

  • כיצד מתנהלים הליכי הגישור במשרדנו?

במסגרת הליכי הגישור במשרדנו, אנו מאמינים בניהול יעיל של ההליך, ברגישות, סבלנות ויצירתיות במטרה לפתור סיטואציות שנראות חסרות פתרון.

 

 הכל במטרה אחת, ליישב את הסכסוך על הצד הטוב ביותר.